יו"ר הסניף דורית חגי

050-7440561

dorithagay@gmail.com

שמי דורית חגי, יו"ר סניף אמ"י בפתח תקווה. מזה 15 שנים אני עומדת לשירותם של כלל עובדי ההוראה באזור. 
 ראשית, אני מאמינה שידע שווה כוח. אני רוצה לראות את עובדי ההוראה עם גב זקוף. 
כראש סניף מוטלת עלי אחריות ללמד את הסכמי העבודה, את פסקי –הדין הרלוונטיים, את התכנים בחוזרי מנכ"ל ובתקשי"ר עובדי הוראה. מדגישה בפני הציבור שלי: " תפקידי ללמד, להנחיל את הידע. תפקידכם- לשמור על מה שהשגנו עבורכם. איש לא ישמור על זכויותיכם אם לא תקפידו על מימושם.
אני מתייחסת לכל עובד הוראה הפונה , כ 100% (ולא כ 1% מסך העמיתים בסניף.)
המוטו שלי הוא שירותיות, אכפתיות, זמינות,  מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, נחישות . "עובדת למען העניין ולא למען המעוניין"- ללא משוא פנים (למדתי מקודמי בתפקיד). אוהבת האדם ומסורה.

 כחלק מהתרבות הארגונית אותה אני מיישמת, אני איש השטח: נוהגת בעקביות לסייר במוסדות החינוך על מנת לפגוש את האנשים פנים מול פנים. מתחברת במיוחד למורים שיש להם תמיד מה לומר. מהם אני לומדת הכי הרבה ואת הכי נכון. מהם אני שואבת את האנרגיות להמשיך לעשות מעשה למען ה well being שלהם. אותם ארצה לראות בוועד הסניף, בוועד בית הספר, בצוות המייעץ לי.
 אני מתאימה את נושא הקניית הידע ,שיהיה רלוונטי לכל חדר - מורים. למורים צעירים- יוזמת סדנה למורה המתחיל בסניף, מלמדת לקרוא תלוש משכורת, נותנת עצות איך לנהוג ברמה היומית ביחסי מורה - הורה. איך להתנהל נכון באמצעות התקשורת הדיגיטלית.

למורים ותיקים: מפרטת את  ההסכמים חדשים, מספרת על הקשיים ועל ההתלבטויות בתוך המשאים ומתנים מול משרדי האוצר והחינוך. אני גלויה וכנה גם כשתוקפים ומתלוננים. אני מבינה את התסכולים. בכלל, שחיקתו של עובד הוראה באשר הוא ,אינה נובעת מעומס העבודה אלא מהפער בין השקעתו בעבודה ובין הערכת המערכת והסביבה אותו. אני "סופגת " את המרירות באהבה ובהבנה.

מפגשי "ארבע עיניים" בסניף./מחוץ לסניף: כל מורה מכל מגזר מטופל באופן המקצועי והסבלני ביותר. לכן, אני לוקחת על עצמי לתת מענה במסגרת הגבולות המקצועיים המותרים לי מתוקף הבחירה שלי. כחלק מהפעילות השוטפת שלי, הקמתי את שרות "מודעות" בהסתדרות המורים. הדבר עלה לאחר חשיפת רבדים עמוקים של סיבות לעצב, כאב, כעס וכדומה, תוך שיחות אישיות עם מורים.

כל עובד הוראה למעשה, זכאי לטיפול פסיכולוגי במחיר מסובסד ביותר. השירות הוא כמובן דיסקרטי ומיידי. אני מאמינה בטובת סגל ההוראה באשר הוא. לכן, לא פעם אני עומדת איתן, ובאופן נחוש מול מערכת החינוך ומול הרשויות בשמירה על הסכמי העבודה, שמירה על זכויות המורים. נוהגת באפס סובלנות כלפיי כל פעולה אלימה כנגד עובדי הוראה. אני נעזרת בכל ההכשרות שלי לטובת התפקיד: גישור, ניהול מו"מ, ייעוץ אירגוני והנחיית קבוצות. סניף פתח תקווה הוא הרביעי בגודלו, הסניף נותן מגוון רחב של שירותים בתוך הגבולות: הישוב סביון במערב, אריאל שבשומרון במזרח. בדרום בני עטרות ובצפון כפר ברא. היישובים הגדולים הנמנים בין מקבלי השירות: פתח תקווה, ראש העין, גני תקווה, יהוד - מונסון, אריאל, אלעד, כפר -קאסם, ג'לג'וליה ושערי תקווה.