סיעת אמ"י בהסתדרות סניף נתניה

0523349199

alisame5@walla.com

שמי עליזה מדינה ,מועמדת לתפקיד יו"ר סניף נתניה מטעם סיעת אמ"י. 

בעלת תואר ראשון ושני בתחום הוראת המתמטיקה.בוגרת קורסי מנהלים,הדרכה ,גישור,ניהול משא ומתן, העצמה ומנהיגות ציבורית.    

מזה שלושים וחמש שנים משרתת את מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית בקשת רחבה של תפקידים.

במשך השנים עברתי את כל התפקידים המקצועיים בחינוך הפורמאלי– החל ממורה מקצועית, מחנכת כיתה, רכזת מקצוע, מדריכה ארצית למתמטיקה בחינוך המיוחד ,סגנית מנהלת בחטיבת ביניים ומנהלת בית ספר יסודי.

 

בנוסף בחינוך הבלתי פורמאלי: ניהלתי מיזם חינוכי עירוני 'אתגר לשינוי' - C.T.C. - העצמת תלמידים למצוינות אישית ולימודית בחינוך העל יסודי.במסגרת המיזם לימדו בהנהלתי כ-100 מורים , שימשתי כמדריכה למתמטיקה ברשת 'קידום'  וכיועצת בחברתmatific  -'עשר אצבעות' בישראל.

כיום הנני מרצה ומלווה בתי ספר בתחום הוראת המתמטיקה.

בתפקידי המגוונים עבדתי עם ציבור עובדי הוראה ממגזרים שונים יהודים וערבים,דתיים וחילונים,מהגיל הרך עד למכללות, במסגרות מאתגרות –ילדים בסיכון ,מחוננים ובעלי צרכים מיוחדים.

ניסיוני הרב והתמחותי בשלל התפקידים החינוכיים הביאו אותי למודעות לצרכי עובדי ההוראה ופיתחתי  רגישות לדרגים השונים, למעלות  ולאתגרי התפקידים. 

אני מאמינה כי החינוך במדינת ישראל הינו מהבסיסים החשובים ביותר לקיומנו כאן והצלחתו תלויה רבות ביחס המוענק לעובדי ההוראה. אני סבורה שלא ניתן לדבר על חשיבות החינוך ועל חיזוק מעמד המורה באופן תיאורטי בלבד. זכותו של כל עובד הוראה לתשלום שכרו המלא ולהבטחת קיומו בכבוד אינה נופלת מזכותם של שאר אזרחי ישראל,כמו כן,זכותו של עובד ההוראה להצליח לממש את הפוטנציאל הטמון בו.                                                              

לאורך כל שנותיי במערכת החינוך האמנתי ואני מאמינה במדיניות של דלת פתוחה, אוזן קשבת ורתימת כל הגורמים האפשריים, הן ברשויות השונות והן במשרד החינוך ובכלל, לפתרון בעיות וקשיים של עובדי ההוראה ובמתן מענה זמין ואיכותי.

מאמינה בשיתוף פעולה, בשוויון ובשקיפות, תוך יצירת קשר אישי, מעמיק ואנושי כפי שעשיתי בכל שנותיי כמנהלת במערכת החינוך – לקידום העשייה למען כל עובדי ההוראה. 

נושא ציבור הגמלאים הינו יקר לליבי. בתפקידי אפעל למען שיפור זכויותיהם בצד הבטחת זכויות כל עובדי ההוראה העתידים גם הם לפרוש לגמלאות.

אני מתחייבת לטפל בכל עובד ועובדת באופן אישי ומקצועי, ברגישות ומתוך מתן מענה איכותי, המותאם באופן אישי, ביושר ובנחישות!

אני לא מאמינה בסיסמאות אני מאמינה בעשייה בשטח, בהיכרות אישית ובטיפול אישי. כפי שנלחמתי בעבור עובדי ההוראה שלי כמנהלת וכפי שהייתי פעילה למען צוות המורות שלי כמורה פעילה בצוות, אמשיך לעשות באותו אופן חדורת אמונה ונחישות.

בחמש השנים האחרונות, אני פעילה בקבוצה ארצית של נשים שרוצות להוביל שינוי חברתי.

השתתפתי בקורסים ותוכניות  שונות בנושא:

* "מנהיגות את המחר "בחסות עיריית נתניה עמותת כ"ן  וקרן פרידריך אברט

*   תוכנית "ניהול מתקדם לנשים בכירות" בשיתוף המרכז להשתלמויות של       אוניברסיטת בר אילן, מרכז השלטון המקומי ועמותת כ"ן.

*קורס "משא ומתן מתקדם" בחסות המרכז הישראלי להעצמת האזרח,עמותת כ"ן,ICXN-המרכז להוראת המשא ומתן

תפקיד יו"ר סניף מהווה תשתית רחבה לקידום מעמדם ושכרם של עובדי ההוראה. חלק גדול מהבעיה היום היא שהמורים פשוט לא מכירים את הזכויות שלהם עקב השינוי ברפורמות השונות. אני סבורה שאחרי שנים של עבודות שטח, עבודה קהילתית ועבודה עם מורים, מנהלים, הורים ותלמידים, יש ברשותי כלים רבים למלחמה הכי חשובה על הזכויות שמגיעות לנו מול כלל הגורמים הרלוונטיים. תפקיד היו"ר מספק לי יכולת לסייע וללוות את עובדי הסניף מקליטה ועד פרישה ואין ספק שהם זקוקים לליווי זה.

בתפקידי אני מתחייבת להיות הכתובת, הגשר והקשר של כל עובדי ההוראה בנתניה ובמרחב, לטיפול בכל בעיה ובעיה עד לפתרונה המלא.

אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, עליזה מדינה