יפה בן דויד והסתדרות המורים חתמו על הסכם שכר עם האוצר והחינוך

 

19.3.17

הסתדרות המורים חתמה על הסכם שכר עם משרדי החינוך והאוצר:

700 מליון ₪ לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה

הסתדרות המורים חתמה היום, יום א’ , כ”א באדר תשע”ז, 19.3.17, עם משרד האוצר ומשרד החינוך על הסכם שכר חדש, שיביא לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של כל עובדי ההוראה. ההסכם, הינו תוצאה של משא ומתן אינטנסיבי שנמשך בחודשים האחרונים. הסיכומים הסופיים הושגו בסוף השבוע האחרון והובאו הבוקר לאישור הנהלת הסתדרות המורים.

הסכם השכר החדש שמיטיב עם עובדי ההוראה, הושג כתוצאה של דרישת מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד לתקן את הסכם דרגות 7-9 עליו שנחתם בספטמבר 2017 והוא תולדה של מו”מ אותו הובילו מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, וצוות המו”מ של הסתדרות המורים מול משרדי החינוך והאוצר.

מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: “הסכם השכר החדש מביא בשורה בשווי של למעלה מ700 מליון ש”ח לשנה, לטובת עובדי ההוראה. נגמרו הימים שבהם הסתדרות המורים חששה להשתמש בכוחה הארגוני על מנת להשיג הישגים עבור ציבור עובדי ההוראה.

כעת, לקראת חג הפסח, אני שמחה להיות אשת בשורה למאות אלפי עובדי ההוראה במדינת ישראל. אנו נאבקים כבר חודשים לשיפור תנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה, ובשבועות האחרונים עשינו לילות כימים ביחד עם אנשי האוצר ומשרד החינוך כדי להגיע לפריצת הדרך החשובה אליה הגענו. אני מודה לצוות המו”מ שביחד הגענו להסכם חשוב זה”.

פרופ’ ירון זליכה: “”הסכם השכר החדש מגלם תוספות שכר ריאליות ניכרות הן למורים בראשית דרכם והן למורים בדרגות הגבוהות ובה בעת אפשר הגעה לפתרון של בעיות רבות שהעיקו על תנאי העסקתם של עובדי הוראה רבים. בכלל זה, ההסכם ומכתב הצד של מנכ”ל האוצר אפשר הסרת העיכוב בקידומם של מורים רבים, מתן מענה לעלויות התחבורה של מורים נודדים בטיפול המיוחד ושל מורים הזקוקים לתחבורה ציבורית בין עירונית, שיפור גמולי ההשתלמות של בעלי תפקידים שונים, ביטול קיזוזי שכר שבוצעו למורים רבים ועוד”. הראינו כי בנחישות אך באורך רוח ניתן להביא הישגים חשובים לציבור המורים ואנו מודים למשרדי האוצר והחינוך על הגמישות שגילו במו”מ. מערכת החינוך כולה היא היוצאת המרוויחה הגדולה מהסכם חשוב זה”.

להלן עיקרי ההסכם:

 

תוספת של 700 מיליון לשכר עובדי הוראה

  1. ביטול קיזוזי שכר שבוצעו בינואר 2017 לדרגות 7-9

השכר במלואו והפרשי השכר ישולמו במשכורת אפריל.

  1. קידום ראשון- עו”ה אשר עמדו בקריטריונים של פז”מ ושעות פיתוח מקצועי והיו זכאים לקידום ראשון בדרגות 7-9 ולא קודמו משנת 2013. יקודמו מיום זכאותם. 
  1. עובדי הוראה  הזכאים לקידום שני ואילך אשר סיימו מחויבות של פז”מ ושפ”מ עד 31.12.16 ולא קודמו יקודמו החל מ1.4.17
  1. תוספת שכר לדרגות הנמוכות במצטבר עד 1,074 ₪ .
  1. גמולי תפקידים חדשים

נוספו גמולי תפקיד אשר יסייעו לעבודת עו”ה.
עובדי הוראה יקבלו תמורה בעד עבודתם וגמול עבור האחריות שנושאים בגין תפקידם.

  • גמול ריכוז טיולים
  • רכז השתלבות ואוכלוסייה מיוחדת
  • רכז פדגוגי
  • מורה חונך וגננת חונכת- התשלום יבוצע ישירות ע”י משרד החינוך בתלוש השכר ועל כל מתמחה יקבלו החונכים 2.4% .

הוחלט על הקמת צוות מקצועי שידון באופן פרטני בכל מקרה של בקשה להחזר שכר עקב המרה מוטעת.   הצוות  יורכב ע”י נציגי משרד החינוך, אוצר, והסתדרות המורים.
את הסתדרות המורים ייצג בצוות הפרופ’ ירון זליכה.

נסיעות- הוסכם להחריג את עובדי ההוראה מרפורמה של התחבורה הציבורית בניכוי של 14.5% שהושם על כלל המשק.

מורים נודדים בחינוך המיוחד- הוחלט שיקבלו תשלום לפי  כל נסיעה.

מורים תומכי ליקויי ראיה ותומכי ליקויי שמיעה- הוחלט כי יקבלו לפי  נסיעה X150% .

 

 

 

 

Leave a Reply